מחיר התקנת מזגן ב-2022

מתקין מזגנים אמין

מזל טוב! המזגן החדש בדרך אליכם, וכל מה שעליכם לעשות הוא לתאם ביקור של מתקין המזגנים ולהתחיל להנות ממערכת המיזוג החדשה שלכם. משימה פשוטה? לא תמיד. כדי להיערך להתקנת המזגן ולהימנע מהפתעות כדאי מאוד לשים לב לכמה פרטים חשובים.

רגע לפני שניגע בפרטים הקטנים שיכולים לחסוך מכם עוגמת נפש וגם יעזרו לכם להיערך בצורה הטובה ביותר לביקור של מתקין המזגנים, חשוב להיות מודעים למחיר התקנת מזגן בשנת 2022. 

מחיר התקנת מזגן – כל מה שחשוב לדעת   

בין אם מדובר במזגן אינוורטר, מיני-מרכזי או מזגן עילי קלאסי לחדר הילדים, המשוואה ברורה לכולנו – אנו מעוניינים בשירותיו של מתקין מזגנים מומלץ ואמין. בחירה של מתקין מיומן ומקצועי חשוב על אחת כמה וכמה כשמדובר בהתקנה של מכשיר חשמלי והתעסקות עם חשמל. כמובן, שגם הפן הכלכלי משחק תפקיד. זכרו! בשנת 2022 מזגן נחשב כבר למוצר צריכה בסיסי, ואין כל סיבה שמתקין המזגנים יגבה מכם סכומים מופרכים שאינם תואמים מחיר התקנת מזגן סטנדרטי.

מחיר התקנת מזגן עשוי להשתנות כתלות במגוון פרמטרים, אך בכל זאת חשוב שנכיר כמה מהנתונים היבשים בשטח:

  • מחיר בסיסי (ללא תוספת של פעולות נלוות אחרות) של התקנת מזגן עד 2 כ"ס נע בין 800 – 1,000 ש"ח. 
  • מחיר התקנת מזגן יוקרתי וגדול (מזגן פוג'יטסו למשל) עד 3 כ"ס יכול להגיע לעיתים גם לסכומים גבוהים יותר מהאמור למעלה.
  • עלות ההתקנה של מזגנים עם יותר מ-3.5 כ"ס תהיה יקרה יותר ותנוע בדרך כלל בין 1,500 – 2,000 שקלים (סכום הבסיס ללא תוספות נדרשות במידת הצורך).
  • התקנה של מזגן מיני- מרכזי כבר תהיה יקרה יותר ויכולה לנוע בין 4,000 – 6,000 ש"ח. אמנם התקנה בסיסית של עד ארבעה פתחים (לא כולל תריסים) תעלה כ-3,000 ש"ח, אך התקנות מורכבות יותר יהיו גם יקרות יותר. התקנה בסיסית כוללת בדרך כלל עד 3 מטר צנרת, 4 פתחי אספקת אוויר, כ-10 מטר של תעלות גמישות ומרכזיית חלוקה למאייד.
  •  כמובן שהמחיר אינו כולל את הפעולות שעליכם לבצע לפני ואחרי התקנת המזגן, כמו הנמכה של התקרה למשל.

כנסו למדריך המלא להצעות מחיר להתקנות מזגן כדי להיות בטוחים שאתם מכירים את כל האותיות הקטנות!

מהם הגורמים המשפיעים על מחיר התקנת מזגן?

הסכומים הנקובים למעלה מייצגים למעשה מחיר בסיס עבור התקנת מזגן. בפועל, במקרים רבים עלינו לשלם עבור תוספות שונות הנדרשות לצורך השלמת ההתקנה. 

  • הארכת צנרת: תוספת של 85-110 ש"ח לכל מטר בהתאם לסוג המזגן ועוצמתו.
  • הוספת נקודת חשמל ייעודית עבור המזגן: 400 – 900 ש"ח.
  • התקנת סורגים או בריחים נגד גניבה: כ-200 ש"ח עבור פתרון סטנדרטי למזגן עילי קלאסי. 
  • תעלת פח למזגן תעלה כ-300 ₪ לכל מטר מרובע.
  • מערכת דמפרים כתוספת למזגן – כ-700ש"ח עבור לדמפר בודד.

מלבד הפרמטרים הללו, חשוב לשים לב גם למורכבות ההתקנה. כך למשל, התקנה של מזגן בקומה גבוהה תדרוש תוספת תשלום. כך גם לגבי קידוחי בטון שיכולים לייקר את העבודה בכמה מאות שקלים.

היערכות מוקדמת לביקור של מתקין המזגנים

נתון מעניין שאולי יפתיע את חלקכם מצביע על כך שכ-50% מהתקלות במזגנים חדשים נגרמות עקב התקנה לקויה. הדבר מצביע על החשיבות הגדולה של בחירת מתקין מזגנים מקצועי והגון.

אז איך נוכל להיערך להתקנת מזגן ולמנוע הפתעות?

ראשית, שימו לב למחיר התקנת מזגן – אין שום סיבה שתשלמו מחירים מופקעים על פעולה בסיסית שנעשית כמעט בכל בית כיום בישראל.

מעבר לכך, אם ברצונכם להימנע מהפתעות או אי-נעימויות כדאי ואף מומלץ לתאם ביקור מוקדם מול מתקין המזגנים. במיוחד אם מדובר בהתקנה מורכבת, תוכלו לאמוד את המקצועיות של המתקין ולהבין אם הוא באמת יוכל לעמוד במשימה. בפגישה המקדימה המתקין יוכל להתרשם ממבנה הדירה, אורך הצנרת הנדרש, וגם יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת יותר.

ולסיום, זכרו לא להתפשר על איכות ההתקנה ועל הבטיחות האישית שלכם ושל בני הבית. כבלי חשמל חשופים, קדיחה רשלנית בקיר, וצינורות ניקוז שהותקנו בצורה רשלנית הם רק חלק קטן מהגורמים שיכולים להסב נזק פיסי לכם ולמזגן.