מזגנים חכמים: איך הם עובדים ומה הם יכולים לעשות?

תמונת אווירה - אשל המיזוג

מזגנים חכמים הם מזגנים המצוידים בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להם לשלוט באופן אוטומטי בתפקודם. הטכנולוגיות הללו כוללות חיישנים, תוכנות מחשב וחיבור לאינטרנט.

איך עובדים מזגנים חכמים?

מזגנים חכמים פועלים על ידי שימוש בחיישנים כדי לזהות תנאים סביבתיים, כגון טמפרטורה, לחות ותנועה. החיישנים הללו מעבירים מידע לתוכנת מחשב המחשבת את ההגדרות האופטימליות למזגן.

לדוגמה, אם החיישנים מזהים שהטמפרטורה בחדר גבוהה מדי, התוכנה "תגיד" למזגן להפעיל את המדחס. אם החיישנים מזהים שהטמפרטורה בחדר נמוכה מדי, התוכנה תגיד למזגן לכבות את המדחס.

בנוסף לחיישנים, מזגנים חכמים גם משתמשים בתוכנת מחשב כדי לאפשר למשתמשים לשלוט במזגן מרחוק. משתמשים יכולים להשתמש באפליקציה בטלפון החכם שלהם כדי לכוון את הטמפרטורה, את עוצמת הזרימה ועוד.

מה יכולים מזגנים חכמים לעשות?

מזגנים חכמים יכולים לבצע מגוון רחב של פעולות, כגון:

  • להתאים את הטמפרטורה באופן אוטומטי בהתאם לתנאים הסביבתיים
  • להפעיל את המזגן מראש כדי שהבית יהיה קריר או חם כשחוזרים הביתה
  • לשלוט במזגן מרחוק
  • לקבל התראות על תקלות

התקנת מזגנים חכמים

התקנת מזגן חכם דומה להתקנת מזגן רגיל. עם זאת, ישנם כמה הבדלים חשובים שיש לבצע באופן מקצועי על ידי טכנאי מזגנים מנוסה.

ראשית, יש לבדוק שהתשתית מוכנה להתקנת מזגן חכם. זה כולל התקנת שקע חשמל מתאים וחיבור לאינטרנט.

שנית, יש להתקין את המזגן המתאים לחלל. התאמת המזגן והתקנתו, מבוצעים על ידי מתקיני מזגנים בדרך כלל ופחות מתאימה להתקנה עצמית.

מזגנים מיני-מרכזיים חכמים

מזגנים מיני-מרכזיים חכמים הם מערכות מיזוג אוויר המאפשרות שליטה מרחוק על כל אחד מחדרי הבית באמצעות הטלפון החכם או הטאבלט.

מלבד האפשרויות שכבר הזכרנו, חיישנים חכמים יכולים להוסיף למזגנים מגוון רחב של אפשרויות נוספות:

  • בקרת בריאות: חיישנים יכולים לזהות את רמת הלכלוך באוויר, את רמת הלחות ועוד. מידע זה יכול לשמש כדי להפעיל את המזגן באופן אוטומטי כדי לשפר את איכות האוויר בחדר.
  • בקרת בטיחות: חיישנים יכולים לזהות תנועה בחדר, דליפה של גז או חומרים רעילים ועוד. מידע זה יכול לשמש כדי לשלוח התראות למשתמשים במקרה של סכנה.
  • בקרת חיסכון באנרגיה: חיישנים יכולים לזהות אם יש אנשים בחדר או לא. אם אין אנשים בחדר, המזגן יכול להיכנס למצב חיסכון באנרגיה.
  • שליטה מרחוק: שליטה מרוחקת בפונקציות המזגן.

הנה כמה דוגמאות ספציפיות לאפשרויות האלו:

מזגן חכם עם חיישן לכלוך יכול לזהות אם הפילטר של המזגן מלוכלך. אם הפילטר מלוכלך, המזגן יכול לשלוח התראה למשתמשים כדי שיחליפו את הפילטר.

מזגן חכם עם חיישן תנועה יכול לזהות אם יש אנשים בחדר. אם אין אנשים בחדר, המזגן יכול להפחית את עוצמת הזרימה או לכבות לגמרי.

מזגן חכם עם חיישן חדירת מים יכול לזהות אם יש דליפה של מים במזגן. אם יש דליפה, המזגן יכול לשלוח התראה למשתמשים כדי שיבדקו את המזגן.

מזגנים חכמים מאפשרים למשתמשים לשלוט במזגן מרחוק. משתמשים יכולים להשתמש באפליקציה בטלפון החכם שלהם כדי לכוון את הטמפרטורה, את עוצמת הזרימה ועוד.

ככל שתתפתח הטכנולוגיה, יהיו עוד ועוד אפשרויות חדשות שניתן יהיה להוסיף למזגנים בעזרת חיישנים חכמים.

 טכנאי מזגנים לתדיראן

תדיראן היא אחת החברות המובילות בישראל בייצור מזגנים. החברה מציעה מגוון רחב של מזגנים, כולל מזגנים חכמים.

אם אתם מחפשים טכנאי מזגנים לתדיראן, חשוב לבחור טכנאי מקצועי בעל ניסיון בהתקנת מזגנים חכמים. מתקין מזגנים מקצועי יכול לעזור לכם לבחור את דגם המזגן המתאים ולהבטיח שהוא יפעל כראוי.

לסיכום,

מזגנים חכמים הם דרך מצוינת לשפר את נוחות החיים ולחסוך באנרגיה. מזגנים אלו יכולים להתאים את הטמפרטורה באופן אוטומטי בהתאם לתנאים הסביבתיים, להפעיל את המזגן מראש ולשלוט בו מרחוק.

אם אתם מחפשים מזגן חדש, כדאי לשקול מזגן חכם. מזגן זה יכול לספק לכם את הנוחות והחיסכון שאתם מחפשים.

המאמר נכתב ע"י חברת אשל המיזוג ובאחריותה